Конкурс на отримання стипендії імені Андрія Мелешевича

30.08.2021 0 comments Maryna Snizhynska Categories ВипускникиTags , ,

Стипендія імені Андрія Мелешевича — спільна ініціатива Асоціації випускників НаУКМА, Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції НаУКМА (ACREC), Факультету правничих наук НаУКМА та Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича.

Стипендії призначені на покриття вартості навчання для студентів, які навчаються на магістерських програмах НаУКМА.

 1. Стипендія імені Андрія Мелешевича для студента/ки магістерської програми Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції НаУКМА (ACREC) «Антикорупційні студії», спеціальність 052 Політологія.
 2. Стипендія імені Андрія Мелешевича для студента/ки магістерських програм Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича та Факультету правничих наук НаУКМА (спеціальності 081 Право; 281 Публічне управління та адміністрування).

У 2021–2022 навчальному році стипендія імені Андрія Мелешевича оголошується лише для студентів Магістерської програми «Антикорупційні студії».

Що передбачає стипендія?

Стипендія передбачає покриття від 50 до 100 % (залежно від наявних коштів) вартості навчання на другому році на одній із вказаних Магістерських програм.

Максимальний розмір стипендії імені Андрія Мелешевича — повна оплата другого року навчання на одній із Магістерських програм.

Критерії та вимоги до претендентів/ок:

 • навчальний рейтинг студента/ки за результатами першого року навчання на вищезазначених магістерських програмах має бути не нижче 86 балів;
 • студент/ка має подати онлайн-заявку та мотиваційний лист, який би розкривав його/її подальші плани щодо використання набутих знань і компетенцій після завершення навчання в НаУКМА;
 • студент/ка має показати наявність громадської, волонтерської, наукової та/або іншої позанавчальної суспільної активності;
 • студент/ка має розуміти та поділяти цінності НаУКМА;
 • студент/ка має пройти співбесіду зі Стипендіальною Комісією.

Процедура вибору отримувачів стипендій:

 • з 1 до 11 вересня до 23:59 студент/ка подає онлайн-заявку та додає до неї мотиваційний лист у вигляді pdf-файлу обсягом до 3000 знаків без пробілів (12 кегель, 1,5 інтервал). Заявки подані раніше чи пізніше вказаного терміну до розгляду не приймаються.
 • 13–14 вересня Стипендіальна Комісія розглядає заявки, формує short-list претендентів та запрошує їх на співбесіду.
 • 15–17 вересня Стипендіальна Комісія проводить особисті співбесіди (з урахуванням об’єктивних обставин можливі онлайн-інтерв’ю) з претендентами з short-list. Своє рішення Стипендіальна Комісія оголошує в той же день. Рішення Комісії оскарженню не підлягає.
 • після 17 вересня Асоціація випускників перераховує кошти НаУКМА на рахунок оплати вартості навчання за контрактом стипендіатів/ок.

Переможці конкурсу стипендій зобов’язані:

 • брати волонтерську участь у проєктах Асоціації, НаУКМА та ACREC;
 • дотримуватися умов Корпоративної угоди та положення про академічну доброчесність НаУКМА.

За додатковою інформацію просимо звертатись до Координатора Стипендії Білецького Андрія Володимировича, andrii.biletskyi@ukma.edu.ua.


Андрій Мелешевич — третій президент НаУКМА (2014–2019), декан факультету правничих наук (2005–2014), професор кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права, відомий правник та дослідник, заслужений юрист України. Пан Андрій виступав одним з ідейних натхненників створенням центру ACREC та Києво-Могилянської школи врядування.