Стипендії Асоціації випускників. Досвід Наталії Свиридкової

28.07.2021 0 comments Maryna Snizhynska Categories Студенти

Триває конкурс на стипендії від Асоціації випускників НаУКМА. Ми попросили стипендіаток минулого року поділитися з цьогорічними притендентами/ками своїм досвідом проходження конкурсу та здобутками за перший рік навчання в Могилянці. Читайте, долайте страх і беріть участь у конкурсі.


Наталія Свиридкова — студентка політології. Минулого року вона отримала стипендію Асоціації випускників.

Поради теперішнім учасникам/цям конкурсу.

Вміння бути собою — це квінтесенція успіху на будь якому відборі. Не бійтеся бути щирими й говорити про свої цілі та мрії, якими б божевільними та недосяжними на перший погляд вони не були. Твоя спеціальність — це твій інструмент. Подумай про те, як ти зможеш його використати. Легше працювати, коли видно глобальну ціль, тому мені допомагає такий принцип: «Не питай, що твоя країна може зробити для тебе. Запитай, що ти можеш зробити для своєї країни».

Чому вибір впав саме на Могилянку?

Києво-Могилянську академію я обрала з декількох причин. По-перше, Liberal arts education. Це коли ти, наприклад, політолог, але хочеш і можеш вивчати мови програмування чи зоологію безхребетних, коли ти можеш створити власну студентську організацію (нехай навіть вона буде присвячена методам медитації шаолінських монахів) і через бюрократію та оббивання порогів тобі проходити не доведеться. По-друге, викладачі-практики. Для мене було важливим, щоби життя людей, які будуть створювати інформаційний «ґрунт» майбутнього політолога, не закінчувалось на університетських аудиторіях та методичках. Третя причина — це спільнота. Академія, зокрема завдяки можливості обирати предмети з інших спеціальностей, зводить до нуля вірогідність бути виключно частиною своєї групи/потоку. Ти стаєш могилянцем, частиною більшого — спудеєм, який несе традиції братських колеґій 17 ст. Усі інші університети на момент мого вступу здавались мені «розкрученими брендами», і лише в Могилянці я побачила душу. Чи виправдались очікування? Так, виправдались. Безумовно, навчання виявилось набагато складнішим, ніж я очікувала. Половина успіху залежала від самоосвіти. Лекції та семінари дають необхідний ґрунт, але якщо ти дійсно бажаєш стати гарним спеціалістом — не лінуйся заглиблюватись. На щастя, це не злякало й не відштовхнуло мене від політології, а навпаки подарувало мотивацію, яка дозволила сприймати кожну перепону як новий рівень, через який я зобов’язана пройти. Могилянка вже встигла подарувати мені дуже багато (нові захоплення, мотивацію, наставників та друзів), тому можу лише з усмішкою уявляти, якою людиною я буду на 4 курсі мого навчання в Академії.

Здобутки першого року навчання в Могилянці.

Найбільшим своїм досягненням вважаю успішне виконання обов’язків старости групи. Для мене було важливо піклуватися про інформаційний затишок своїх одногрупників. Сподіваюсь, що я впоралась із цією задачею на 100 балів. Університет — це, у першу чергу, про навчання. Усе своє життя я чула страшні історії про страждання студентів під час сесії. Як виявилось, якщо вчитись протягом триместру, усе буде не так страшно. Останній свій іспит на 1 курсі я закрила на 95 балів, а за рік маю рейтинг 94,9. Якщо говорити про позауніверситетське життя, то цей рік був для мене доволі насиченим. Випало попрацювати агітаторкою на виборах, стати частиною молодіжного крила партії. Я розчаровувалась, але продовжувала шукати нові можливості. Я знаходила, як мені здавалось, «своїх» людей, навіть писала маніфест нової політичної партії, вірила в ідею, але знов поверталась на шлях пошуків. І це нормально. Це нормально проходити через усі ці етапи, вірити, розчаровуватись, опускати руки і знову підніматись і йти далі. Вважаю це своїми досягненнями. Нещодавно я пройшла відбір до Приймальної комісії НаУКМА. Тому моя наступна мета — успішно виконувати свої обов’язки та допомогти абітурієнтам пройти через усі складнощі вступної кампанії. На 2 курсі хотілось би більше працювати на благо Академії разом із користю для себе. Мрію стати членом Студентської виборчої комісії, оскільки її діяльність напряму пов’язана з моєю сферою зацікавленості в політології. Вірю в те, що найкраще лише попереду.