Стипендії Асоціації випускників. Досвід Марії Панченко

29.07.2021 0 comments Maryna Snizhynska Categories Студенти

Триває конкурс на стипендії від Асоціації випускників НаУКМА. Ми попросили стипендіаток минулого року поділитися з цьогорічними притендентами/ками своїм досвідом проходження конкурсу та здобутками за перший рік навчання в Могилянці. Читайте, долайте страх і беріть участь у конкурсі!


Марія Панченко — студентка права. Минулого року вона отримала стипендію імені Мирослава Осадчука.

Як успішно пройти відбір?

По-перше, усвідомте, що вам дійсно треба отримати стипендію. Обміркуйте свій вибір, упевніться, що він справді ваш. Якщо ви будете точно знати, для чого вам стипендія, то й відбір буде для вас лише як крок назустріч меті, а не перешкода. По-друге, не бійтеся оцінювати себе. Подумайте добре, чим ви унікальні і як це пов’язано з Могилянкою. Не забудьте розказати не лише про здобутки, а і про те, чим ви можете бути корисними, поділіться своїми ідеями, покажіть потенціал. По-третє, будьте справжніми. Не думайте, як сподобатися журі чи здатися кращими, ніж ви є насправді. Не бійтеся своїх емоцій і думок.

Чи справдилися очікування від Могилянки після року навчання тут?

Про право в Могилянці я мріяла доволі давно і, буду відвертою, не уявляла себе більше ніде, крім цієї спеціальності саме в цьому університеті. Для мене НаУКМА — про цінності: академічного розвитку, взаємодії й підтримки всередині спільноти, постійного вдосконалення та можливості бути собою. Я не будувала очікувань перед навчанням, просто знала, що мені тут буде добре. І тепер справді почуваю себе комфортно й на своєму місці. Навчаючись в університеті, я роблю максимальний внесок у якість навчання, комунікацію та участь у позаакадемічних подіях. Могилянка об’єднує надзвичайних викладачів і талановитих студентів. І я дуже рада долучитися до цієї спільноти.

Якими здобутками першого року навчання ти можеш поділитися?

Цей рік був неймовірно насиченим попри повністю дистанційний формат. Окрім високих оцінок, для мене було важливо працювати над усебічним розвитком. Я була однією з трьох делегаток від НаУКМА в складі першої української делегації спільно з УКУ на Національну Модель ООН у Нью-Йорку. Наша команда здобула винагороду «Визначна делегація». Для мене було надзвичайно важливо й цікаво представляти наш університет на цій події. Також я була співголовою на Моделі Ради ЄС спільно з німецькими партнерами. Паралельно з навчанням у Могилянці я мала змогу повчитися в Гіссенському університеті (Німеччина) через віртуальну мобільність. Також як членкиня ВСТУПу я беру участь у різних заходах і змаганнях між факультетах, як-от Вечір онлайн-знайомств. У майбутньому я так само хочу продовжити роботу в напрямку Моделей ООН та отримати більше досвіду міжнародної комунікації. Можливо, спробую інші сфери: Могилянка має багато можливостей для розвитку.