Програма «Мотиваційні гранти для викладачів НаУКМА» має другу переможницю!

20.05.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Навесні Асоціація випускників запустила програму «Мотиваційні гранти для викладачів КМА». Грант за участь у базовому курсі педагогічної майстерності здобула Ірина Мажак. Нині маємо другу переможницю. Нею стала викладачка кафедри англійської мови Ярослава Федорів!

Пані Ярослава взяла участь в Інноваційному курсі педагогічної майстерності, в рамках якого розробила інтерактивну оглядову лекцію для підготовки до комплексного кваліфікаційного екзамену з «Теоретичної фонетики англійської мови» для студентів четвертого курсу спеціальності «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно)), перша-англійська».

Ось які враження залишилися в Ярослави Федорів від роботи на курсі:

«”Інноваційний курс” виявився цікавим, корисним, інтерактивним, продуктивним і надихнув на розробку і впровадження нових технологій у власні курси. В умовах пандемії, коли дистанційне навчання виявилося життєвою необхідністю, навчальна платформа DistEdu стала більш ефективним і привабливим способом взаємодії між учасниками навчального процесу. Завдяки модулям “Впровадження змішаного навчання і використання технологій” та опануванню інтерактивних методик проведення лекцій, проєктного навчання й рефлексивних методів мені вдалося розробити нові види лекційних і семінарських діяльностей, які в майбутньому обіцяють пожвавити складний теоретичний курс, зробити його більш яскравим і цікавим, а сам навчальний процес — захопливим, а отже — продуктивнішим. Фінальною роботою в рамках “Інноваційного курсу” була моя методична розробка, яку я успішно провела й на практиці переконалася в корисності отриманих у цьому курсі знань.

Безмежно вдячна команді Центру забезпечення якості освіти! Захоплююсь їхньою креативністю, працьовитістю, товариськістю, готовністю допомогти, поділитися й заохотити до творчих здобутків. Грант Асоціації випускників НаУКМА став для мене приємною несподіванкою, за що — особлива подяка. Бажаю організаторам, спонсорам і колегам наснаги на майбутнє і всіх благ у житті!»

Радіємо, що завдяки роботі пані Ярослави студенти філології зможуть із легкістю та задоволенням підготуватися до іспиту. І віримо, що це заохочення для викладачів додасть їм мотивації покращувати свої курси, впроваджувати інновації й виховувати нові покоління студентів Могилянки.

Мотиваційні гранти для викладачів НаУКМА

12.04.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Асоціація випускників НаУКМА запустила програму «Мотиваційні гранти для викладачів КМА», а минулого тижня було визначено першу переможницю!

Про програму

Низькі заробітні плати викладачів є однією з головних проблема НаУКМА. Щоби підтримати найбільш мотивованих та активних викладачів, у рамках Школи професійного розвитку викладачів НаУКМА (нею опікується, зокрема, випускниця Могилянки Наталя Старинська) було створено конкурс. Наприкінці кожного курсу Школи учасники через таємне голосування визначають найкращих з-поміж себе. Переможець/ниця одержує 5 тис. грн.

Вітаємо Ірину Мажак із перемогою!

Конкурс на здобуття гранту відбувався на основі таких критеріїв: активна участь у заняттях курсу, робота над «домашніми завданнями», що передбачала оновлення навчальної програми, яку веде викладач/ка, а також презентація оновленої програми перед колегами. Перший грант здобула кандидатка соціологічних наук Ірина Мажак.

Пані Ірина працювала над покращенням програми курсу «Основи соціології», який слухають бакалаври першого року навчання спеціальності «Зв’язки з громадськістю» ФСНСТ. Ось що пані Ірина розповідає про роботу над курсом:

«Протягом участі в Базовому курсі педагогічної майстерності вдалось отримати багато цікавих практичних порад щодо формулювання результатів навчання для студентів різних курсів на основі таксономії Блума, побудови навчальних кейсів для студентів, використання різних методів для дистанційного навчання, методики активного навчання, ефективного використання можливостей освітньої платформи DistEdu у навчальному процесі. Окрім цього, дуже цінним був досвід «взаємовідвідування» — колегіального оцінювання навчальних курсів та викладання, де в учасників із різних факультетів та спеціальностей була можливість обміну досвідом та корисними порадами. Щиро дякую, команді Центру забезпечення якості освіти за практичну корисність Базового курсу, бажаю професійних успіхів та задоволення від роботи! Також дякую Асоціації випускників НаУКМА за мотиваційний грант та колегам по курсу за плідну співпрацю!»

Ця грантова програма є додатковим стимулом для викладачів розвиватися, покращувати свої курси й підвищувати якість викладання в університеті. Допомога викладачам — це водночас і допомога студентам та внесок у розвиток усієї могилянської спільноти.

Звернення Асоціації випускників КМА до кандидат/-ок у Президенти університету

25.02.2021 0 comments Maryna Snizhynska
 
 
 

Коли закінчиться пандемія COVID-19? Зустріч із Павлом Ковтонюком

28.11.2020 0 comments Maryna Snizhynska

27 листопада за сприяння Асоціації випускників КМА відбулася онлайн-подія «COVID-19: Що відбувається? Що робити далі?», на якій могилянці поговорили з Павлом Ковтонюком про теперішню ситуацію з коронавірусом в Україні та світі, необхідні заходи для стримування пандемії сьогодні, а також про терміни можливого завершення боротьби людства з ковідом.

Павло Ковтонюк (БП “Соціальна робота”, МП “Менеджмент організацій (в охороні здоров`я)”, 2006, 2008) має великий досвід роботи у сфері охорони здоров’я. Він – випускник першої в Україні програми з менеджменту в охороні здоров’я в НаУКМА, нині є керівником Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, а в 2016-2019 рр. був заступник Міністра охорони здоров’я України.

Як боротися з пандемією?

Поширення вірусу має три рівні інтенсивності:

 1. Одиничні зараження: їх вдається відслідкувати й не допустити подальшого розповсюдження вірусу.
 2. Кластерне поширення: інфекція вже передається від людини до людини, але осередки зараження все ще можна відслідкувати й ізолювати.
 3. Безконтрольне поширення: виявити всіх носіїв вірусу неможливо, подальше зараження відбувається стихійно.

Щоб спинити епідемію, необхідно вчасно і швидко проводити тестування, відстежувати хворих та ізолювати тих, із ким хворі контактували. Головне у боротьбі з пандемією – не дозволити їй перейти в стадію безконтрольного поширення зараження.

Чи контрольована ситуація з коронавірусом в Україні сьогодні?

Для контролю поширення коронавірусу ВООЗ рекомендує орієнтуватися на коефіцієнт виявлення позитивних тестів у 5% від загальної кількості тестувань за добу. Тобто за умови виявлення 12 000 інфікованих мало б бути зроблено 250 000 тестів, тоді як в Україні така кількість заражень діагностується за 40 000 тестів щодня. За коефіцієнту виявлення в 5% епідеміологічна ситуація вважається контрольованою, як це було в Україні навесні. Восени ж розрив між кількістю інфікувань та необхідною кількістю тестувань став критичним і ситуація повністю вийшла з-під контролю. Зауважмо, що до уваги беруться лише результати ПЛР-тестів, які показують наявність вірусу в організмі людини станом натепер. Натомість ІФА-тести визначають присутність в організмі антитіл, тому не впливають на відстежування захворюваності, а лише дають розуміння загальної статистики хворих.

Коли кількість виявлених хворих за добу сягне 20 000, українська медична система не в змозі буде надати допомогу всім, хто її потребує. 5% усіх заражених вірусом мають важку форму хвороби, а 2% інфікованих помирають. Якщо медична система буде перевантажена, кількість смертей буде в рази більшою, ніж є сьогодні.

Що робити у теперішній ситуації?

Україна нині перейшла до стадії безконтрольного поширення вірусу, тому єдиним виходом для стабілізації кількості заражень є повний локдаун. Ще в жовтні ситуацію в Україні врятував би «локдаун лайт», який ввели в Німеччині: частина закладів зачинені повністю, а частина, наприклад, заклади освіти, залишаються працювати. Сьогодні найкраще рішення – ввести найближчим часом повний локдаун на місяць. Тоді ситуація із захворюваністю може стабілізувати до Нового Року. Приклад країн Європи, які восени ввели локдаун різного рівня жорсткості, свідчить про доцільність цього заходу.

Карантин вихідного дня є недієвим. Ресторани, спортзали, торгові центри працюють і в будні дні, коли і відбувається найбільше заражень. Якщо людина не може піти у спортзал у вихідний, вона піде туди в будній день, тому її ризик заразитися і заразити інших не знижується.

Вакцину винайшли, значить, вірус подолано?

Новина про те, що з’явилися вакцини від коронавірусу, є, безумовно, позитивною. Три наявні сьогодні вакцини успішно пройшли всі стадії досліджень і показали результативність в 90% (яка є вищою за ефективність тих вакцин, які всі ми отримали в дитинстві). Навіть вакцина Pfizer, яка потребує низької температури транспортування, технічно доступна для українців, бо підприємство «Укрвакцина» має необхідні температурні умови для її зберігання. Крім того, існує міжнародна ініціатива, за якою країни з середнім і низьким доходом отримають вакцину безкоштовно. За цією програмою Україна може отримати близько 8 млн доз, а додаткову вакцину державі доведеться закуповувати самотужки. Але вакцина не врятує нас від пандемії. Навіть за умови вакцинації лише людей із групи ризику віком 55+ років (близько 13,5 млн осіб) і задіяння всіх наявних в Україні кабінетів для щеплень, процес вакцинації забере близько півроку. Ці 13,5 млн осіб складають лише 36% населення України, що є надто мало для отримання колективного імунітету. 

Коли пандемія закінчиться?

За оптимістичним прогнозом, у стані карантину нам доведеться перебути до весни. Із настанням тепла люди будуть проводити у закритих приміщеннях менше часу, тому поширення вірусу сповільниться. Вакцина, обмежена кількість якої буде доступна наприкінці весни або на початку літа, також дасть свій результат. На початку осені ми маємо шанс взяти під контроль пандемію коронавірусу і перейти до останнього етапу – реабілітації після неї. Затяжна пандемія вплине і на бізнес, і на медичну систему, і на фізичне та психологічне здоров’я кожного з нас.

COVID-19: Що відбувається? Що робити далі?

23.11.2020 0 comments Maryna Snizhynska

Асоціація випускників КМА запрошує вас на тематичну онлайн-подію «COVID-19: Що відбувається? Що робити далі?» у п’ятницю 27 листопада о 19:00-20:30 у Zoom.

Нашим спікером буде Павло Ковтонюк:

  • керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки
  • заступник міністра охорони здоров’я України в 2016-2019 роках
  • випускник першої в Україні програми з менеджменту в охороні здоров’я в Києво-Могилянській академії.

На заході ми згадаємо, як Україна реагувала на пандемію коронавірусу та куди це нас привело у результаті. Поміркуємо над тим, що може зробити кожен із нас, щоби мінімізувати наслідки для себе, своєї родини, бізнесу чи підпорядкованих підприємств. І почуємо аналітичні прогнози про те, за якими сценаріями може розвиватися ситуація у найближчому майбутньому.

Подія є відкритою для усіх могилянців.

Для реєстрації заповніть, будь ласка, коротку анкету за посиланням. За день до події ми відправимо на Ваш контактний e-mail посилання для доступу, тож будь ласка не забудьте перевірити спам. Щоб отримати додадкову інформацію, приєднуйтесь до фб-події.

Четверо вступниць-контрактниць отримали стипендії!

18.09.2020 0 comments Maryna Snizhynska

Уже другий рік поспіль вступники(ці) на бакалаврські програми Могилянки, які пройшли на контрактну форму навчання, мають можливість здобути стипендії, що частково відшкодовують вартість контракту. Це стипендія Асоціації випускників НаУКМА в сумі 20 000 грн, яку може отримати студент(ка) будь-якої спеціальності, та три стипендії імені Мирослава Осадчука, кожна з яких покриває до 50% вартості навчання на контракті, але в сумі не перевищує $2000 за всі роки навчання. Одна з цих стипендій присуджується студенту(ці) напрямку “економіка”, “фінанси, банківська справа та страхування” чи “політологія”, а ще дві можуть отримати студенти(ки) усіх інших спеціальностей. 

Цього року двадцять шість вступників(иць) надіслали для участі в конкурсі свої анкети та мотиваційні листи. Десятьох із них було відібрано для фінального етапу конкурсу – співбесіди, яка, зважаючи на пандемію коронавірусу, відбувалася дистанційно в ZOOM-і. У складі Стипендіального Комітету були Президент Асоціації випускників НаУКМА і представник грантодавця Костянтин Пересєдов, членкиня Правління Асоціації випускників Марія Крючок, керівниця напряму “комунікації з випускниками НаУКМА” Наталя Шумкова та голова студентської колегії Христина Радиш. Вони поспілкувалися з конкурсант(к)ами та вибрали чотирьох переможниць, якими стали:

 • Рафалович Вікторія (“політологія”)
 • Панченко Марія (“право”)
 • Трофименко Єлизавета (“соціологія”)
 • Свиридкова Наталія (“політологія”)

Студентки мають зобов’язання перед Стипендіальним Комітетом: мати високу академічну успішність, займатися позанавчальними волонтерськими активностями у проєктах Могилянки та Асоціації випускників, а також дотримуватися принципів академічної доброчесності.

 

Як могилянцю вижити в кризу? Онлайн майстер-клас від Ваче Давтяна

22.06.2020 0 comments Maryna Snizhynska

17 квітня Ваче Давтян провів онлайн майстер-клас для Асоціації випускників НаУКМА «Антистрес. Як могилянцю вижити в кризу».

Ваче Давтян в бізнесі близько тридцяти років. За цей час він пережив п’ять криз і вигорання. А також створив 3 успішні компанії: «Промкабель-Електрика», «Пан Електро» та «LeaderWay». Останню створив разом із випускницею Могилянки 2009 року – Галиною Будинкевич. Також Ваче – давній друг Могилянки. Він неодноразово виступав в Академії як запрошений лектор і навіть отримав від вдячних студентів «Кришталевого Сковороду».

Під час майстер-класу Ваче поділився своїм досвідом боротьби з вигоранням, розповів про чотири типи енергії та способи її поновлення. Людина вигорає, коли витрачає більше енергії, ніж отримує, коли не заряджає свої внутрішні батарейки. Також причинами вигорання можуть стати:

 1. Висока тривожність.
 2. Перфекціонізм.
 3. Багатозадачність.
 4. Робота без перерв.
 5. Шкідливі звички.

Наслідками вигорання є втрата працездатності, хвороби серця і шлунку, розлад сну, агресія, конфлікти, тривога, апатія, алкоголізму та наркоманії, а також депресії.

Щоб запобігти вигоранню, треба вчасно поновлювати запаси 4 типів енергії:

 1. Духовна енергія: «Для чого я живу», «Яку користь я приношу людям?», «В чому сенс моєї роботи», «Що робить мене по-справжньому щасливим/щасливою?» Місія Ваче: «Україна – успішна країна щасливих людей».
 2. Інтелектуальна енергія: що каже Кант, Екзюпері і Харарі про світ майбутнього. В чому причина економічної і екзистенційної кризи. Ставте собі глибокі питання і шукайте відповіді в книгах. Читайте хоча б 1 сторінку в день, щоб наситити мозок, і розвивайте нові навички кожні 45-60 днів. Список 55 кращих книг з 2500 прочитаних Ваче дивіться тут.
 3. Емоційна енергія: «Що робити, коли все дратує», «Чому моя внутрішня “мавпочка” повністю керує мною в стресовій ситуації?» У цей непростий час Ваче радить чесно виписувати свої страхи, прописувати план дій для різних сценаріїв розвитку подій. Також варто вести щоденник вдячності і записувати в 21:00, що хорошого сьогодні сталося: що хорошого було у сьогоднішніх факапах, який новий досвід я отримав_ла. Медитувати хоча б 2-3 хвилини разом з Ваче можна тут.
 4. Фізична енергія: «Коли я востаннє ходив_ла на пробіжку?», «Що мене драйвить і дає тонус?» Причиною занепаду сил може бути низка хвороб, для виявлення яких варто пройти медичне обстеження. Щоби бути в тонусі, вашому тілу потрібні здоровий сон, контрасний душ, зарядка, біг, йога.

Також на майстер-класі говорили про те, як позбутися прокрастинації. Ваче радить «їсти слона шматочками», тобто почати з тієї дрібної справи, яка не лякає внутрішню «мавпочку». Робити це добре в «золоту годину» – 20-90 хвилин, коли ви ні на що не відволікаєтесь і повністю сфокусовані на стратегічно важливій задачі.

Створіть свій власний набір міні-звичок, який допоможе вам почуватись енергійними й щасливими за будь-яких обставин. Почніть вже сьогодні і діліться з нами своїми успіхами 😉

Заява Правління Асоціації випускників щодо виборів Президента КМА

03.02.2020 0 comments Maryna Snizhynska

У середу, 5 лютого, відбудуться вибори Президента НаУКМА. Випускники, зокрема представники Правління Асоціації випускників НаУКМА, згідно з законом, не наділені правом голосувати на цих виборах. Тож ми є нейтральною стороною виборчого процесу, але водночас уважно стежимо за ситуацією в університеті, за заявами та діями учасників виборів. Ми також заявляємо про відсутність конфлікту інтересів.

Ми вважаємо, що вибори Президента КМА, передусім, мають бути чесною, спокійною і зваженою дискусією про нинішні виклики та майбутнє університету. Ця дискусія має базуватися на засадах фундаментального аналізу конкретної проблематики КМА, а не на “зрадах” чи “перемогах”.

Ми готові до конструктивної співпраці для вирішення актуальних проблем КМА.

Ми вважаємо, що сучасні реалії вимагають від університетів швидше адаптуватися до мінливого середовища та запозичувати сучасні управлінські практики. Ми підтримуємо ідею Міністерства освіти і науки України, яка знайшла своє відображення у змінах до закону про вищу освіту, щодо запровадження KPI (key performance indicators) для керівників закладів вищої освіти. Ми також наполягаємо на більшій ролі Наглядової Ради в житті університету та надання їй повноважень щодо контролю за виконанням зазначених KPI.

Восени 2019-го року ми узгодили з чинним на той час Президентом КМА Андрієм Мелешевичем, Почесним Президентом КМА В’ячеславом Брюховецьким та Наглядовою Радою КМА проведення незалежного дослідження актуальної проблематики та викликів університету. Для цього ми залучили Київський Міжнародний Інститут Соціології (КМІС), який запропонував провести комплексне дослідження, що включає якісні та кількісні методи аналізу. Ми вже презентували Наглядовій Раді попередній звіт першої частини дослідження, а найближчим часом плануємо проведення другої частини.

Результати цього дослідження та відповідні рекомендації будуть надані
Наглядовій Раді, новому Президенту КМА та в узагальненому вигляді членам
могилянської спільноти.

Ми переконані, що результати цього дослідження будуть корисними для всіх зацікавлених сторін, і вважаємо, що вони мають знайти своє відображення у відповідних KPI для наступного Президента КМА. Ми готові взяти участь у напрацювання таких KPI і надати адекватну підтримку майбутньому Президенту в їх досягненні.

Правління ГО «Асоціація випускників КМА»

Премію ім. Антона Чорного отримала Мар’яна Пиріжок

26.01.2020 0 comments Maryna Snizhynska

Із радістю повідомляємо, що премію Благодійного Фонду ім. Антона Чорного отримала Мар’яна Пиріжок. Нам надзвичайно важливо підтримати Мар’яну, яка працює в Українській спільноті людей з розсіяним склерозом

Мар’яна – випускниця НаУКМА (БП, МП “Політологія”, 2011, 2013), яка привертає увагу до проблем людей, хворих на розсіяний склероз, бере участь у комунікаціях та працює над розвитком системи надання медичних і соціальних послуг пацієнтам.

Ця відзнака є особливою для Фонду, бо вона є першою, кошти на яку зібрані з відсотків депозиту ендавменту. 

Різдвяна вечірка Асоціації. Підбили підсумки року

06.12.2019 0 comments Maryna Snizhynska

5-го грудня в Urban Space 500 відбулася Різдвяна вечірка Асоціації випускників НаУКМА.

За 2019-ий рік Асоціація провела чимало подій та зустрічей, а також прийняла до себе нових членів та членкинь. Вичерпний звіт про діяльність спільноти випускників за рік представив Президент Асоціації Костянтин Пересєдов у відео.

Гліб Козак розповів присутнім про ідею створення Urban Space 500 та про важливість системних та сталих проєктів. Також він нагородив Мар’яну Пиріжок відзнакою Благодійного Фонду ім. Антона Чорного за участь у роботі в Українській спільноті людей з розсіяним склерозом.

Також говорили про роль спільноти в майбутніх виборах Президента НаУКМА, диверсифаціцю інвестицій ендавмент-фонду поза звичайні депозити, про ресурси для членів Асоціації та про залучення проєктного менеджера в Асоціацію.

Як завжди на подіях Асоціації, найважливішою складовою заходу було спілкування між присутніми, для якого і завдяки якому Асоціація так багато досягла за останній час.