Три студентки бакалаврських програм здобули стипендії імені Мирослава Осадчука й Асоціації випускників НаУКМА

20.10.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Цьогоріч стипендіатками стали Заборовець Дар’я (фінанси), Кабка Іванна (культурологія) та Мазій Владислава (інженерія програмного забезпечення). Ми вітаємо переможниць і бажаємо їм натхнення та успіхів у навчанні.

Прохідні бали для вступу на бюджет у Могилянці завжди були високими. Тому для талановитих студентів і студенток, яким не пощастило опинитися вгорі вступного рейтингу, створили стипендію імені Мирослава Осадчука, яка оплачує до половини вартості контракту, та стипендію Асоціації випускників НаУКМА, яка становить 20 тис. грн.

Мирослав Осадчук (1923–2016) – українець, що в дитинстві емігрував до Канади разом із родиною. Усе життя він пам’ятав про Україну і заповів віддати частину своїх статків на стипендії для студентів НаУКМА та УКУ.

Збираємо 1,5 млн грн для стипендії ім. А. Мелешевича

11.10.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Асоціація випускників НаУКМА розпочинає збір коштів для стипендії на честь Андрія Мелешевича. Стипендія покриватиме рік навчання для талановитих студентів, які мають успіхи в навчанні та активну соціальну позицію. Усього заплановано зібрати 1,5 млн грн. Фандрайзингова кампанія триватиме до 11 квітня 2022 року.

Справа життя Андрія Мелешевича — якісна освіта для студентів.

“Він щиро вважав, що змінити світ на краще можуть освічені, активні люди. Тому свої знання, невичерпну енергію та душу Андрій щедро віддавав студентам”, — каже Світлана Коваленко, дружина Андрія Мелешевича.

Стипендія — це підтримка тих студентів, хто творить зміни. Ми започаткували стипендію, адже хочемо продовжити справу життя Андрія Мелешевича.

Для кого стипендія?

Стипендія розрахована на трьох студентів або студенток магістратури програм Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича, Факультету правничих наук НаУКМА та програми “Антикорупційні студії”.
Ці програми безпосередньо пов’язані з Андрієм Мелешевичем. Він був деканом правничого факультету та допоміг створити сертифікатну програму “Антикорупційні студії”. Києво-Могилянська школа врядування теж з’явилася завдяки йому.
Стипендія для одного студента чи студентки покриватиме рік навчання на програмі.


Чому потрібно зібрати 1,5 млн грн?

Асоціація випускників НаУКМА діє за системою ендавменту: внески збирають в один грошовий фонд і не витрачають, а використовують лише накопичені відсотки. 1,5 млн дадуть змогу отримати 150 тис грн – саме стільки потрібно щороку для покриття трьох стипендій.

Зробити внесок можна на сайті.

Будь-який внесок — це продовження справи Андрія Мелешевича.

Президентом Асоціації випускників НаУКМА обрали Костянтина Пересєдова!

07.10.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Раді повідомити, що сьогодні о 19:00 на Загальних зборах було обрано Президента КМА Alumni.

На посаду претендували Костянтин Пересєдов (фінанси, 2008) та Олександр Рябцев (культурологія, 2001). Кандидати оприлюднили мотиваційні листи та програми, сформулювавши своє бачення розвитку організації.

Переміг Костянтин Пересєдов – випускнк ФЕН 2008 р. та Президент Асоціації впродовж 2017–2021 рр. Каденція триватиме чотири роки. Програму новообраного президента можна прочитати тут.

Вітаємо членів та членкинь Асоціації випускників з обранням Президента!

Вибори нового Президента Асоціації випускників

06.10.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Скоро відбудуться вибори нового Президента Асоціації випускників на Загальних зборах.

Є два кандидати на посаду: Костянтин Пересєдов (фінанси, 2008) та Олександр Рябцев (культурологія, 2001). Ознайомитися з їхніми мотиваційними листами та програмою можна за покликанням.

Нагадуємо, що 7 жовтня о 19:00 відбудуться Загальні Збори Асоціації випускників Києво-Могилянської академії. 

Місце Загальних зборів: приміщення Докторської школи ім. родини Юхименків, вулиця Волоська, 12/4, поверх 4 (приміщення колишнього British Council).

Більше про порядок денний та інші деталі можна прочитати тут.

Якщо ви маєте запитання про Загальні збори, будь ласка, напишіть нам на пошту: info@kmaalumni.org.ua або у фейсбук. Ми будем раді вам допомогти.

 

ПЕРШИЙ МІЛЬЙОН. ЗУСТРІЧ KMA ALUMNI ВІДБУЛАСЯ!

06.10.2021 0 comments Maryna Snizhynska

29 вересня Асоціація випускників НаУКМА відсвяткувала перший мільйон, зібраний до грошового фонду.

Присутні поговорили з Президентом KMA Alumni Костянтином Пересєдовим про те, як поповнювався наш ендавмент, і послухали Любомира Остапіва, сімейного фінансового радника та консультанта з управлінських фінансів.

Обіцяне шампанське та дружнє спілкування теж не розчарували! Переконатися можна за покликанням.

Загальні Збори Асоціації випусників НаУКМА

29.09.2021 one comment Maryna Snizhynska

7 жовтня о 19:00 відбудуться Загальні Збори Асоціації випускників Києво-Могилянської академії. 

Місце Загальних зборів: приміщення Докторської школи ім. родини Юхименків, вулиця Волоська, 12/4, поверх 4, (приміщення колишнього British Council).

Порядок денний:

1)   Обрання голови та секретаря Загальних зборів Асоціації.

2)   Обрання лічильної комісії.

3)   Презентація чинного президента про 4 роки роботи.

4)   Виступи кандидатів у президенти та обрання президента Асоціації.

5)   Спрямування 20 % від кожного членського внеску у окремий Фонд на оплату послуг менеджера(ки) спільноти Асоціації, який не є частиною Ендаумент-фонду Асоціації.

6)   Різне.

7)   Визначення особи, яка має право представляти ГО «Асоціація випускників Києво-Могилянської академії» для здійснення реєстраційних дій у зв’язку з обранням президента ГО «Асоціація випускників Києво-Могилянської академії». 

Інформація про кандидатів/ок на посаду Президента буде опубліковано на сайті Асоціації.

Якщо ви є дійсний членом/кинею, ви маєте право подавати свою кандидатуру та бути обраним Президентом/кою Асоціації, а також брати участь у Загальних зборах з правом голосу та пропонувати пункти порядку денного. Якщо ви поінформований член/киня, для участі у зборах вам потрібно сплатити внесок, щоб стати дійсним членом. Детальні листи про це мали надійти вам на пошту. Якщо лист не прийшов, будь ласка, напишіть нам на пошту нам на пошту info@kmaalumni.org.ua або у Фейсбук. Ми будем раді вам допомогти.

Загальні збори будуть відбуватися офлайн з відеотрансляцією.

На зборах можливо голосувати як офлайн, прийшовши на Збори, так і онлайн.  

Збори буде проведено із дотриманням усіх чинних норм карантину.

Дізнатися більше про Загальні збори, голосування, а також про повноваження та обов’язки Президента та членів Асоціації можна в Статуті організації.

До зв’язку та до зустрічі на зборах!

Катерина Скороход — менеджерка Асоціації випускників НаУКМА

08.09.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Катерина — випускниця політології 2018 року, а нині — аспірантка Докторської школи НаУКМА. За час навчання в Могилянці вона взяла участь у багатьох студентських активностях. Вона була однією з тих, хто відновлював студентське самоврядування в НаУКМА. Катерина входила до Студенської Колегії (2015–2016), а також очолювала її (2016–2017). Разом із друзями заснувала Асоціацію студентства політології КМА, а також була головною організаторкою студентського фестивалю День академії у 2016 році. Ми раді, що Катерина тепер із нами.

Нині в обов’язки Катерини входить:

 • розробка і втілення комунікаційної стратегії Асоціації випускників;
 • реалізація проєктів KMAlumni;
 • залучення й підтримка нових членів Асоціації.

Якщо маєте пропозиції для співпраці, питання щодо членства в Асоціації тощо, звертайтеся до Катерини: info@kmaalumni.org.ua.

Посада менеджера в Асоціації випусників з’явилася вперше. Для нас це важливий крок вперед. Ми розвиваємося і нині готові до якісного зростання, щоб об’єднати якомога більше випускників Могилянки всіх років у сильну спільноту.

Конкурс на отримання стипендії імені Андрія Мелешевича

30.08.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Стипендія імені Андрія Мелешевича — спільна ініціатива Асоціації випускників НаУКМА, Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції НаУКМА (ACREC), Факультету правничих наук НаУКМА та Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича.

Стипендії призначені на покриття вартості навчання для студентів, які навчаються на магістерських програмах НаУКМА.

 1. Стипендія імені Андрія Мелешевича для студента/ки магістерської програми Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції НаУКМА (ACREC) «Антикорупційні студії», спеціальність 052 Політологія.
 2. Стипендія імені Андрія Мелешевича для студента/ки магістерських програм Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича та Факультету правничих наук НаУКМА (спеціальності 081 Право; 281 Публічне управління та адміністрування).

У 2021–2022 навчальному році стипендія імені Андрія Мелешевича оголошується лише для студентів Магістерської програми «Антикорупційні студії».

Що передбачає стипендія?

Стипендія передбачає покриття від 50 до 100 % (залежно від наявних коштів) вартості навчання на другому році на одній із вказаних Магістерських програм.

Максимальний розмір стипендії імені Андрія Мелешевича — повна оплата другого року навчання на одній із Магістерських програм.

Критерії та вимоги до претендентів/ок:

 • навчальний рейтинг студента/ки за результатами першого року навчання на вищезазначених магістерських програмах має бути не нижче 86 балів;
 • студент/ка має подати онлайн-заявку та мотиваційний лист, який би розкривав його/її подальші плани щодо використання набутих знань і компетенцій після завершення навчання в НаУКМА;
 • студент/ка має показати наявність громадської, волонтерської, наукової та/або іншої позанавчальної суспільної активності;
 • студент/ка має розуміти та поділяти цінності НаУКМА;
 • студент/ка має пройти співбесіду зі Стипендіальною Комісією.

Процедура вибору отримувачів стипендій:

 • з 1 до 11 вересня до 23:59 студент/ка подає онлайн-заявку та додає до неї мотиваційний лист у вигляді pdf-файлу обсягом до 3000 знаків без пробілів (12 кегель, 1,5 інтервал). Заявки подані раніше чи пізніше вказаного терміну до розгляду не приймаються.
 • 13–14 вересня Стипендіальна Комісія розглядає заявки, формує short-list претендентів та запрошує їх на співбесіду.
 • 15–17 вересня Стипендіальна Комісія проводить особисті співбесіди (з урахуванням об’єктивних обставин можливі онлайн-інтерв’ю) з претендентами з short-list. Своє рішення Стипендіальна Комісія оголошує в той же день. Рішення Комісії оскарженню не підлягає.
 • після 17 вересня Асоціація випускників перераховує кошти НаУКМА на рахунок оплати вартості навчання за контрактом стипендіатів/ок.

Переможці конкурсу стипендій зобов’язані:

 • брати волонтерську участь у проєктах Асоціації, НаУКМА та ACREC;
 • дотримуватися умов Корпоративної угоди та положення про академічну доброчесність НаУКМА.

За додатковою інформацію просимо звертатись до Координатора Стипендії Білецького Андрія Володимировича, andrii.biletskyi@ukma.edu.ua.


Андрій Мелешевич — третій президент НаУКМА (2014–2019), декан факультету правничих наук (2005–2014), професор кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права, відомий правник та дослідник, заслужений юрист України. Пан Андрій виступав одним з ідейних натхненників створенням центру ACREC та Києво-Могилянської школи врядування.

Стипендії Асоціації випускників. Досвід Вікторії Рафалович

30.07.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Завершується прийом заявок для участі в конкурсі на стипендії від Асоціації випускників НаУКМА. Ми попросили стипендіаток минулого року поділитися з цьогорічними притендентами/ками своїм досвідом проходження конкурсу та здобутками за перший рік навчання в Могилянці. Читайте, долайте страх і беріть участь у конкурсі!


Вікторія Рафалович — студентка політології. Минулого року вона отримала стипендію імені Мирослава Осадчука.

Як успішно пройти відбір?

Як би це банально не звучало, найважливіше — не боятися бути собою й показувати як сильні, так і слабкі сторони. Щирість та чесність із представниками Асоціації — це гарантія довіри до тебе та твій фундамент у розбудові прозорої репутації як у стінах Могилянки, так і поза ними. Додатково раджу писати мотиваційний лист не лише мозком, а й серцем: емпатія — надважлива навичка 21 століття, яка розтоплює лід і якнайкраще відображає ваші щирі наміри вступити на омріяну спеціальність.

Чому саме Могилянка?

Я обрала Могилянку через ідейних людей, які тут викладають та вчаться. Де б я їх не зустрічала раніше, у їхніх очах завжди присутній вогник. Відчувається, що спільнота вирощує свідомих громадян. Тут знаннями зі студентами діляться лише ті викладачі, які обрали свою спеціалізацію за покликом серця.

Чим запам’ятався тобі перший навчальний рік?

Я працюю в благодійному фонді «Запорука», який надає комплексну допомогу родинам онкохворих дітей. Цьогоріч я була ідейною натхненницею та комунікаційницею багатьох благодійних заходів, які значно підвищили обізнаність суспільства про дитячий рак. Моя особиста місія у фонді — не лише боротися зі стереотипами, а й популяризувати думку, що добрі справи розпочинаються з кожного з нас і не бувають маленькими. Віднедавна також пройшла конкурс на стажування в Transperency International Україна. Це один із перших сміливих кроків, який я б не зробила без політологічної освіти та можливостей, які надає Асоціація випускників КМА.

Стипендії Асоціації випускників. Досвід Марії Панченко

29.07.2021 0 comments Maryna Snizhynska

Триває конкурс на стипендії від Асоціації випускників НаУКМА. Ми попросили стипендіаток минулого року поділитися з цьогорічними притендентами/ками своїм досвідом проходження конкурсу та здобутками за перший рік навчання в Могилянці. Читайте, долайте страх і беріть участь у конкурсі!


Марія Панченко — студентка права. Минулого року вона отримала стипендію імені Мирослава Осадчука.

Як успішно пройти відбір?

По-перше, усвідомте, що вам дійсно треба отримати стипендію. Обміркуйте свій вибір, упевніться, що він справді ваш. Якщо ви будете точно знати, для чого вам стипендія, то й відбір буде для вас лише як крок назустріч меті, а не перешкода. По-друге, не бійтеся оцінювати себе. Подумайте добре, чим ви унікальні і як це пов’язано з Могилянкою. Не забудьте розказати не лише про здобутки, а і про те, чим ви можете бути корисними, поділіться своїми ідеями, покажіть потенціал. По-третє, будьте справжніми. Не думайте, як сподобатися журі чи здатися кращими, ніж ви є насправді. Не бійтеся своїх емоцій і думок.

Чи справдилися очікування від Могилянки після року навчання тут?

Про право в Могилянці я мріяла доволі давно і, буду відвертою, не уявляла себе більше ніде, крім цієї спеціальності саме в цьому університеті. Для мене НаУКМА — про цінності: академічного розвитку, взаємодії й підтримки всередині спільноти, постійного вдосконалення та можливості бути собою. Я не будувала очікувань перед навчанням, просто знала, що мені тут буде добре. І тепер справді почуваю себе комфортно й на своєму місці. Навчаючись в університеті, я роблю максимальний внесок у якість навчання, комунікацію та участь у позаакадемічних подіях. Могилянка об’єднує надзвичайних викладачів і талановитих студентів. І я дуже рада долучитися до цієї спільноти.

Якими здобутками першого року навчання ти можеш поділитися?

Цей рік був неймовірно насиченим попри повністю дистанційний формат. Окрім високих оцінок, для мене було важливо працювати над усебічним розвитком. Я була однією з трьох делегаток від НаУКМА в складі першої української делегації спільно з УКУ на Національну Модель ООН у Нью-Йорку. Наша команда здобула винагороду «Визначна делегація». Для мене було надзвичайно важливо й цікаво представляти наш університет на цій події. Також я була співголовою на Моделі Ради ЄС спільно з німецькими партнерами. Паралельно з навчанням у Могилянці я мала змогу повчитися в Гіссенському університеті (Німеччина) через віртуальну мобільність. Також як членкиня ВСТУПу я беру участь у різних заходах і змаганнях між факультетах, як-от Вечір онлайн-знайомств. У майбутньому я так само хочу продовжити роботу в напрямку Моделей ООН та отримати більше досвіду міжнародної комунікації. Можливо, спробую інші сфери: Могилянка має багато можливостей для розвитку.