Коли закінчиться пандемія COVID-19? Зустріч із Павлом Ковтонюком

28.11.2020 0 comments Maryna Snizhynska

27 листопада за сприяння Асоціації випускників КМА відбулася онлайн-подія «COVID-19: Що відбувається? Що робити далі?», на якій могилянці поговорили з Павлом Ковтонюком про теперішню ситуацію з коронавірусом в Україні та світі, необхідні заходи для стримування пандемії сьогодні, а також про терміни можливого завершення боротьби людства з ковідом.

Павло Ковтонюк (БП “Соціальна робота”, МП “Менеджмент організацій (в охороні здоров`я)”, 2006, 2008) має великий досвід роботи у сфері охорони здоров’я. Він – випускник першої в Україні програми з менеджменту в охороні здоров’я в НаУКМА, нині є керівником Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, а в 2016-2019 рр. був заступник Міністра охорони здоров’я України.

Як боротися з пандемією?

Поширення вірусу має три рівні інтенсивності:

 1. Одиничні зараження: їх вдається відслідкувати й не допустити подальшого розповсюдження вірусу.
 2. Кластерне поширення: інфекція вже передається від людини до людини, але осередки зараження все ще можна відслідкувати й ізолювати.
 3. Безконтрольне поширення: виявити всіх носіїв вірусу неможливо, подальше зараження відбувається стихійно.

Щоб спинити епідемію, необхідно вчасно і швидко проводити тестування, відстежувати хворих та ізолювати тих, із ким хворі контактували. Головне у боротьбі з пандемією – не дозволити їй перейти в стадію безконтрольного поширення зараження.

Чи контрольована ситуація з коронавірусом в Україні сьогодні?

Для контролю поширення коронавірусу ВООЗ рекомендує орієнтуватися на коефіцієнт виявлення позитивних тестів у 5% від загальної кількості тестувань за добу. Тобто за умови виявлення 12 000 інфікованих мало б бути зроблено 250 000 тестів, тоді як в Україні така кількість заражень діагностується за 40 000 тестів щодня. За коефіцієнту виявлення в 5% епідеміологічна ситуація вважається контрольованою, як це було в Україні навесні. Восени ж розрив між кількістю інфікувань та необхідною кількістю тестувань став критичним і ситуація повністю вийшла з-під контролю. Зауважмо, що до уваги беруться лише результати ПЛР-тестів, які показують наявність вірусу в організмі людини станом натепер. Натомість ІФА-тести визначають присутність в організмі антитіл, тому не впливають на відстежування захворюваності, а лише дають розуміння загальної статистики хворих.

Коли кількість виявлених хворих за добу сягне 20 000, українська медична система не в змозі буде надати допомогу всім, хто її потребує. 5% усіх заражених вірусом мають важку форму хвороби, а 2% інфікованих помирають. Якщо медична система буде перевантажена, кількість смертей буде в рази більшою, ніж є сьогодні.

Що робити у теперішній ситуації?

Україна нині перейшла до стадії безконтрольного поширення вірусу, тому єдиним виходом для стабілізації кількості заражень є повний локдаун. Ще в жовтні ситуацію в Україні врятував би «локдаун лайт», який ввели в Німеччині: частина закладів зачинені повністю, а частина, наприклад, заклади освіти, залишаються працювати. Сьогодні найкраще рішення – ввести найближчим часом повний локдаун на місяць. Тоді ситуація із захворюваністю може стабілізувати до Нового Року. Приклад країн Європи, які восени ввели локдаун різного рівня жорсткості, свідчить про доцільність цього заходу.

Карантин вихідного дня є недієвим. Ресторани, спортзали, торгові центри працюють і в будні дні, коли і відбувається найбільше заражень. Якщо людина не може піти у спортзал у вихідний, вона піде туди в будній день, тому її ризик заразитися і заразити інших не знижується.

Вакцину винайшли, значить, вірус подолано?

Новина про те, що з’явилися вакцини від коронавірусу, є, безумовно, позитивною. Три наявні сьогодні вакцини успішно пройшли всі стадії досліджень і показали результативність в 90% (яка є вищою за ефективність тих вакцин, які всі ми отримали в дитинстві). Навіть вакцина Pfizer, яка потребує низької температури транспортування, технічно доступна для українців, бо підприємство «Укрвакцина» має необхідні температурні умови для її зберігання. Крім того, існує міжнародна ініціатива, за якою країни з середнім і низьким доходом отримають вакцину безкоштовно. За цією програмою Україна може отримати близько 8 млн доз, а додаткову вакцину державі доведеться закуповувати самотужки. Але вакцина не врятує нас від пандемії. Навіть за умови вакцинації лише людей із групи ризику віком 55+ років (близько 13,5 млн осіб) і задіяння всіх наявних в Україні кабінетів для щеплень, процес вакцинації забере близько півроку. Ці 13,5 млн осіб складають лише 36% населення України, що є надто мало для отримання колективного імунітету. 

Коли пандемія закінчиться?

За оптимістичним прогнозом, у стані карантину нам доведеться перебути до весни. Із настанням тепла люди будуть проводити у закритих приміщеннях менше часу, тому поширення вірусу сповільниться. Вакцина, обмежена кількість якої буде доступна наприкінці весни або на початку літа, також дасть свій результат. На початку осені ми маємо шанс взяти під контроль пандемію коронавірусу і перейти до останнього етапу – реабілітації після неї. Затяжна пандемія вплине і на бізнес, і на медичну систему, і на фізичне та психологічне здоров’я кожного з нас.

COVID-19: Що відбувається? Що робити далі?

23.11.2020 0 comments Maryna Snizhynska

Асоціація випускників КМА запрошує вас на тематичну онлайн-подію «COVID-19: Що відбувається? Що робити далі?» у п’ятницю 27 листопада о 19:00-20:30 у Zoom.

Нашим спікером буде Павло Ковтонюк:

  • керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки
  • заступник міністра охорони здоров’я України в 2016-2019 роках
  • випускник першої в Україні програми з менеджменту в охороні здоров’я в Києво-Могилянській академії.

На заході ми згадаємо, як Україна реагувала на пандемію коронавірусу та куди це нас привело у результаті. Поміркуємо над тим, що може зробити кожен із нас, щоби мінімізувати наслідки для себе, своєї родини, бізнесу чи підпорядкованих підприємств. І почуємо аналітичні прогнози про те, за якими сценаріями може розвиватися ситуація у найближчому майбутньому.

Подія є відкритою для усіх могилянців.

Для реєстрації заповніть, будь ласка, коротку анкету за посиланням. За день до події ми відправимо на Ваш контактний e-mail посилання для доступу, тож будь ласка не забудьте перевірити спам. Щоб отримати додадкову інформацію, приєднуйтесь до фб-події.

Четверо вступниць-контрактниць отримали стипендії!

18.09.2020 0 comments Maryna Snizhynska

Уже другий рік поспіль вступники(ці) на бакалаврські програми Могилянки, які пройшли на контрактну форму навчання, мають можливість здобути стипендії, що частково відшкодовують вартість контракту. Це стипендія Асоціації випускників НаУКМА в сумі 20 000 грн, яку може отримати студент(ка) будь-якої спеціальності, та три стипендії імені Мирослава Осадчука, кожна з яких покриває до 50% вартості навчання на контракті, але в сумі не перевищує $2000 за всі роки навчання. Одна з цих стипендій присуджується студенту(ці) напрямку “економіка”, “фінанси, банківська справа та страхування” чи “політологія”, а ще дві можуть отримати студенти(ки) усіх інших спеціальностей. 

Цього року двадцять шість вступників(иць) надіслали для участі в конкурсі свої анкети та мотиваційні листи. Десятьох із них було відібрано для фінального етапу конкурсу – співбесіди, яка, зважаючи на пандемію коронавірусу, відбувалася дистанційно в ZOOM-і. У складі Стипендіального Комітету були Президент Асоціації випускників НаУКМА і представник грантодавця Костянтин Пересєдов, членкиня Правління Асоціації випускників Марія Крючок, керівниця напряму “комунікації з випускниками НаУКМА” Наталя Шумкова та голова студентської колегії Христина Радиш. Вони поспілкувалися з конкурсант(к)ами та вибрали чотирьох переможниць, якими стали:

 • Рафалович Вікторія (“політологія”)
 • Панченко Марія (“право”)
 • Трофименко Єлизавета (“соціологія”)
 • Свиридкова Наталія (“політологія”)

Студентки мають зобов’язання перед Стипендіальним Комітетом: мати високу академічну успішність, займатися позанавчальними волонтерськими активностями у проєктах Могилянки та Асоціації випускників, а також дотримуватися принципів академічної доброчесності.

 

Як могилянцю вижити в кризу? Онлайн майстер-клас від Ваче Давтяна

22.06.2020 0 comments Maryna Snizhynska

17 квітня Ваче Давтян провів онлайн майстер-клас для Асоціації випускників НаУКМА «Антистрес. Як могилянцю вижити в кризу».

Ваче Давтян в бізнесі близько тридцяти років. За цей час він пережив п’ять криз і вигорання. А також створив 3 успішні компанії: «Промкабель-Електрика», «Пан Електро» та «LeaderWay». Останню створив разом із випускницею Могилянки 2009 року – Галиною Будинкевич. Також Ваче – давній друг Могилянки. Він неодноразово виступав в Академії як запрошений лектор і навіть отримав від вдячних студентів «Кришталевого Сковороду».

Під час майстер-класу Ваче поділився своїм досвідом боротьби з вигоранням, розповів про чотири типи енергії та способи її поновлення. Людина вигорає, коли витрачає більше енергії, ніж отримує, коли не заряджає свої внутрішні батарейки. Також причинами вигорання можуть стати:

 1. Висока тривожність.
 2. Перфекціонізм.
 3. Багатозадачність.
 4. Робота без перерв.
 5. Шкідливі звички.

Наслідками вигорання є втрата працездатності, хвороби серця і шлунку, розлад сну, агресія, конфлікти, тривога, апатія, алкоголізму та наркоманії, а також депресії.

Щоб запобігти вигоранню, треба вчасно поновлювати запаси 4 типів енергії:

 1. Духовна енергія: «Для чого я живу», «Яку користь я приношу людям?», «В чому сенс моєї роботи», «Що робить мене по-справжньому щасливим/щасливою?» Місія Ваче: «Україна – успішна країна щасливих людей».
 2. Інтелектуальна енергія: що каже Кант, Екзюпері і Харарі про світ майбутнього. В чому причина економічної і екзистенційної кризи. Ставте собі глибокі питання і шукайте відповіді в книгах. Читайте хоча б 1 сторінку в день, щоб наситити мозок, і розвивайте нові навички кожні 45-60 днів. Список 55 кращих книг з 2500 прочитаних Ваче дивіться тут.
 3. Емоційна енергія: «Що робити, коли все дратує», «Чому моя внутрішня “мавпочка” повністю керує мною в стресовій ситуації?» У цей непростий час Ваче радить чесно виписувати свої страхи, прописувати план дій для різних сценаріїв розвитку подій. Також варто вести щоденник вдячності і записувати в 21:00, що хорошого сьогодні сталося: що хорошого було у сьогоднішніх факапах, який новий досвід я отримав_ла. Медитувати хоча б 2-3 хвилини разом з Ваче можна тут.
 4. Фізична енергія: «Коли я востаннє ходив_ла на пробіжку?», «Що мене драйвить і дає тонус?» Причиною занепаду сил може бути низка хвороб, для виявлення яких варто пройти медичне обстеження. Щоби бути в тонусі, вашому тілу потрібні здоровий сон, контрасний душ, зарядка, біг, йога.

Також на майстер-класі говорили про те, як позбутися прокрастинації. Ваче радить «їсти слона шматочками», тобто почати з тієї дрібної справи, яка не лякає внутрішню «мавпочку». Робити це добре в «золоту годину» – 20-90 хвилин, коли ви ні на що не відволікаєтесь і повністю сфокусовані на стратегічно важливій задачі.

Створіть свій власний набір міні-звичок, який допоможе вам почуватись енергійними й щасливими за будь-яких обставин. Почніть вже сьогодні і діліться з нами своїми успіхами 😉

Заява Правління Асоціації випускників щодо виборів Президента КМА

03.02.2020 0 comments Maryna Snizhynska

У середу, 5 лютого, відбудуться вибори Президента НаУКМА. Випускники, зокрема представники Правління Асоціації випускників НаУКМА, згідно з законом, не наділені правом голосувати на цих виборах. Тож ми є нейтральною стороною виборчого процесу, але водночас уважно стежимо за ситуацією в університеті, за заявами та діями учасників виборів. Ми також заявляємо про відсутність конфлікту інтересів.

Ми вважаємо, що вибори Президента КМА, передусім, мають бути чесною, спокійною і зваженою дискусією про нинішні виклики та майбутнє університету. Ця дискусія має базуватися на засадах фундаментального аналізу конкретної проблематики КМА, а не на “зрадах” чи “перемогах”.

Ми готові до конструктивної співпраці для вирішення актуальних проблем КМА.

Ми вважаємо, що сучасні реалії вимагають від університетів швидше адаптуватися до мінливого середовища та запозичувати сучасні управлінські практики. Ми підтримуємо ідею Міністерства освіти і науки України, яка знайшла своє відображення у змінах до закону про вищу освіту, щодо запровадження KPI (key performance indicators) для керівників закладів вищої освіти. Ми також наполягаємо на більшій ролі Наглядової Ради в житті університету та надання їй повноважень щодо контролю за виконанням зазначених KPI.

Восени 2019-го року ми узгодили з чинним на той час Президентом КМА Андрієм Мелешевичем, Почесним Президентом КМА В’ячеславом Брюховецьким та Наглядовою Радою КМА проведення незалежного дослідження актуальної проблематики та викликів університету. Для цього ми залучили Київський Міжнародний Інститут Соціології (КМІС), який запропонував провести комплексне дослідження, що включає якісні та кількісні методи аналізу. Ми вже презентували Наглядовій Раді попередній звіт першої частини дослідження, а найближчим часом плануємо проведення другої частини.

Результати цього дослідження та відповідні рекомендації будуть надані
Наглядовій Раді, новому Президенту КМА та в узагальненому вигляді членам
могилянської спільноти.

Ми переконані, що результати цього дослідження будуть корисними для всіх зацікавлених сторін, і вважаємо, що вони мають знайти своє відображення у відповідних KPI для наступного Президента КМА. Ми готові взяти участь у напрацювання таких KPI і надати адекватну підтримку майбутньому Президенту в їх досягненні.

Правління ГО «Асоціація випускників КМА»

Премію ім. Антона Чорного отримала Мар’яна Пиріжок

26.01.2020 0 comments Maryna Snizhynska

Із радістю повідомляємо, що премію Благодійного Фонду ім. Антона Чорного отримала Мар’яна Пиріжок. Нам надзвичайно важливо підтримати Мар’яну, яка працює в Українській спільноті людей з розсіяним склерозом

Мар’яна – випускниця НаУКМА (БП, МП “Політологія”, 2011, 2013), яка привертає увагу до проблем людей, хворих на розсіяний склероз, бере участь у комунікаціях та працює над розвитком системи надання медичних і соціальних послуг пацієнтам.

Ця відзнака є особливою для Фонду, бо вона є першою, кошти на яку зібрані з відсотків депозиту ендавменту. 

Різдвяна вечірка Асоціації. Підбили підсумки року

06.12.2019 0 comments Maryna Snizhynska

5-го грудня в Urban Space 500 відбулася Різдвяна вечірка Асоціації випускників НаУКМА.

За 2019-ий рік Асоціація провела чимало подій та зустрічей, а також прийняла до себе нових членів та членкинь. Вичерпний звіт про діяльність спільноти випускників за рік представив Президент Асоціації Костянтин Пересєдов у відео.

Гліб Козак розповів присутнім про ідею створення Urban Space 500 та про важливість системних та сталих проєктів. Також він нагородив Мар’яну Пиріжок відзнакою Благодійного Фонду ім. Антона Чорного за участь у роботі в Українській спільноті людей з розсіяним склерозом.

Також говорили про роль спільноти в майбутніх виборах Президента НаУКМА, диверсифаціцю інвестицій ендавмент-фонду поза звичайні депозити, про ресурси для членів Асоціації та про залучення проєктного менеджера в Асоціацію.

Як завжди на подіях Асоціації, найважливішою складовою заходу було спілкування між присутніми, для якого і завдяки якому Асоціація так багато досягла за останній час.

Друге засідання Читацького клубу

16.11.2019 0 comments Maryna Snizhynska

12 листопада відбулося друге засідання Читацького клубу НаУКМА, який діє під егідою Асоціації випускників. Тема зустрічі – «10 книжок про державу і суспільство, обов’язкових для українського інтелектуала». Спікерами люб’язно погодилися виступити Антон Мартинов, співвласник видавництва «Наш формат», та Катерина Диса, доцентка кафедри історії НаУКМА, директорка Центру польських та європейських студій ім. Є. Гедройця. Зустріч блискуче промодерував ведучий програми «Свобода слова» на ICTV Вадим Карп’як, завдяки якому обговорення книжок відбулося жваво і з гумором, а присутні отримали велику інтелектуальну насолоду.

Кожен зі спікерів ознайомив присутніх із п’ятьма книжками. На думку Катерини Диси, українським інтелектуалам слід прочитати такі книги: Lynn Hunt “Inventing Human Rights. A History”, Robert Darnton “George Washington’s False Teeth”, Christopher Hayes “Twilight of Elites”, Христя Фріланд “Плутократи. Розквіт глобальних супербагатіїв і занепад всіх інших” та Кеті Карут “Почути травму“.

Антон Мартинов, у свою чергу, порекомендував такі книжки: Айн Ренд “Джерело”, Макс Вебер “Протестантська етика та дух капіталізму” Frédéric Barbier “L’Europe de Gutenberg”, Генрі Форд “Моє життя та робота” та Павло Скоропадський “Спогади“.

Ідеї спікерів стали поштовхом до обміну думками та плідної дискусії, в ході якої присутні розповіли про свої улюблені книжки, які варті уваги широкого загалу.

Перше засідання Читацького клубу НаУКМА: «Державець» Н.Макіавеллі

09.10.2019 2 comments Maryna Snizhynska

1 жовтня у стінах Києво-Могилянської бізнес-школи відбулося перше засідання Читацького клубу НаУКМА. Читацький клуб – це новий формат інтелектуального спілкування для випускників, викладачів та студентів НаУКМА, а також друзів могилянського середовища. Темою обговорення на першій зустрічі клубу став твір Нікколо Мак’явеллі “Державець”.

Дискусія про політичний трактат італійського мислителя зібрала близько трьох десятків учасників. Серед них були й запрошені спікери-alumni: Вадим Карп’як, ведучий програми «Свобода Слова» на телеканалі ICTV, і Тарас Лютий, філософ та письменник. Експерт-міжнародник Євген Плахута розповів про міжнародний і геополітичний контекст описуваних у книзі подій.

На матеріалі “Державця” присутні обговорили окремі питання суспільства, держави, економіки, геополітики; осмислили теперішню політичну ситуацію в Україні та пошукали рецепти розвитку держави. Завершили зустріч дискусією про взаємозв’язок трактату “Державець”, явища макіавеллізму та поняття “реальної політики”.

Бакалаври здобули стипендії ім. Мирослава Осадчука та Асоціації випускників КМА

25.09.2019 0 comments Maryna Snizhynska

У НаУКМА завжди був високий прохідний бал для вступу на бюджет, тому не всі талановиті та вмотивовані абітурієнти могли вступити на безкоштовне навчання в омріяний університет. Щоб допомогти тим, хто прагне вчитися в Могилянці, але не має можливості повністю оплачувати навчання на контрактній основі, було створено стипендію імені Мирослава Осадчука, яка оплачує половину вартості контракту, та Асоціації випускників НаУКМА розміром в 20 тис. грн.

Цьогоріч конкурс на стипендії прововся вперше. Для того, щоб узяти участь у відборі, учасники мали написати мотиваційний лист, а ті, кого відібрала комісія, проходили співбесіду з Президентом асоціації випускників НаУКМА Костянтином Пересєдовим, керівницею напряму роботи з випускниками НаУКМА Наталею Шумковою та представниками студентів Антоном Вагіним та Катериною Русіною.

Стипендії імені Мирослава Осадчука отримали:

 • Ірина Сеник – спеціальність «Політологія»,
 • Тетяна Шендера – спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування»,
 • Катерина Кіщинська – спеціальність «Філологія /Германські мови та літератури»
 • Маргарита Гурова – спеціальність «Комп’ютерні науки».
 • Фінансову підтримку від Асоціації випускників НАУКМА виборола Юлія Котвіцька, спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

Стипендіантки мають низку зобов’язань, виконання яких є умовою своєчасної виплати стипендій упродовж усього періоду навчання на бакалавраті:

 • Сплачувати перші 50% вартості кожного року навчання за контрактом;
 • Мати загальний навчальний рейтинг за результатами осінньої сесії не нижче 86 балів;
 • Брати волонтерську участь у проектах Асоціації та НаУКМА;
 • Дотримуватися умов Корпоративної угоди та положення про академічну доброчесність НаУКМА;
 • Підготувати приватний лист-подяку родині Осадчуків.

Мирослав Осадчук (1923-2016) – українець, родина якого емігрувала до Канади, коли йому було тринадцять. Усе життя він пам’ятав про Україну і заповів віддати частину свого майна на стипендії для студентів НаУКМА та УКУ.