Четверо вступниць-контрактниць отримали стипендії!

18.09.2020 0 comments Maryna Snizhynska

Уже другий рік поспіль вступники(ці) на бакалаврські програми Могилянки, які пройшли на контрактну форму навчання, мають можливість здобути стипендії, що частково відшкодовують вартість контракту. Це стипендія Асоціації випускників НаУКМА в сумі 20 000 грн, яку може отримати студент(ка) будь-якої спеціальності, та три стипендії імені Мирослава Осадчука, кожна з яких покриває до 50% вартості навчання на контракті, але в сумі не перевищує $2000 за всі роки навчання. Одна з цих стипендій присуджується студенту(ці) напрямку “економіка”, “фінанси, банківська справа та страхування” чи “політологія”, а ще дві можуть отримати студенти(ки) усіх інших спеціальностей. 

Цього року двадцять шість вступників(иць) надіслали для участі в конкурсі свої анкети та мотиваційні листи. Десятьох із них було відібрано для фінального етапу конкурсу – співбесіди, яка, зважаючи на пандемію коронавірусу, відбувалася дистанційно в ZOOM-і. У складі Стипендіального Комітету були Президент Асоціації випускників НаУКМА і представник грантодавця Костянтин Пересєдов, членкиня Правління Асоціації випускників Марія Крючок, керівниця напряму “комунікації з випускниками НаУКМА” Наталя Шумкова та голова студентської колегії Христина Радиш. Вони поспілкувалися з конкурсант(к)ами та вибрали чотирьох переможниць, якими стали:

 • Рафалович Вікторія (“політологія”)
 • Панченко Марія (“право”)
 • Трофименко Єлизавета (“соціологія”)
 • Свиридкова Наталія (“політологія”)

Студентки мають зобов’язання перед Стипендіальним Комітетом: мати високу академічну успішність, займатися позанавчальними волонтерськими активностями у проєктах Могилянки та Асоціації випускників, а також дотримуватися принципів академічної доброчесності.

 

Як могилянцю вижити в кризу? Онлайн майстер-клас від Ваче Давтяна

22.06.2020 0 comments Maryna Snizhynska

17 квітня Ваче Давтян провів онлайн майстер-клас для Асоціації випускників НаУКМА «Антистрес. Як могилянцю вижити в кризу».

Ваче Давтян в бізнесі близько тридцяти років. За цей час він пережив п’ять криз і вигорання. А також створив 3 успішні компанії: «Промкабель-Електрика», «Пан Електро» та «LeaderWay». Останню створив разом із випускницею Могилянки 2009 року – Галиною Будинкевич. Також Ваче – давній друг Могилянки. Він неодноразово виступав в Академії як запрошений лектор і навіть отримав від вдячних студентів «Кришталевого Сковороду».

Під час майстер-класу Ваче поділився своїм досвідом боротьби з вигоранням, розповів про чотири типи енергії та способи її поновлення. Людина вигорає, коли витрачає більше енергії, ніж отримує, коли не заряджає свої внутрішні батарейки. Також причинами вигорання можуть стати:

 1. Висока тривожність.
 2. Перфекціонізм.
 3. Багатозадачність.
 4. Робота без перерв.
 5. Шкідливі звички.

Наслідками вигорання є втрата працездатності, хвороби серця і шлунку, розлад сну, агресія, конфлікти, тривога, апатія, алкоголізму та наркоманії, а також депресії.

Щоб запобігти вигоранню, треба вчасно поновлювати запаси 4 типів енергії:

 1. Духовна енергія: «Для чого я живу», «Яку користь я приношу людям?», «В чому сенс моєї роботи», «Що робить мене по-справжньому щасливим/щасливою?» Місія Ваче: «Україна – успішна країна щасливих людей».
 2. Інтелектуальна енергія: що каже Кант, Екзюпері і Харарі про світ майбутнього. В чому причина економічної і екзистенційної кризи. Ставте собі глибокі питання і шукайте відповіді в книгах. Читайте хоча б 1 сторінку в день, щоб наситити мозок, і розвивайте нові навички кожні 45-60 днів. Список 55 кращих книг з 2500 прочитаних Ваче дивіться тут.
 3. Емоційна енергія: «Що робити, коли все дратує», «Чому моя внутрішня “мавпочка” повністю керує мною в стресовій ситуації?» У цей непростий час Ваче радить чесно виписувати свої страхи, прописувати план дій для різних сценаріїв розвитку подій. Також варто вести щоденник вдячності і записувати в 21:00, що хорошого сьогодні сталося: що хорошого було у сьогоднішніх факапах, який новий досвід я отримав_ла. Медитувати хоча б 2-3 хвилини разом з Ваче можна тут.
 4. Фізична енергія: «Коли я востаннє ходив_ла на пробіжку?», «Що мене драйвить і дає тонус?» Причиною занепаду сил може бути низка хвороб, для виявлення яких варто пройти медичне обстеження. Щоби бути в тонусі, вашому тілу потрібні здоровий сон, контрасний душ, зарядка, біг, йога.

Також на майстер-класі говорили про те, як позбутися прокрастинації. Ваче радить «їсти слона шматочками», тобто почати з тієї дрібної справи, яка не лякає внутрішню «мавпочку». Робити це добре в «золоту годину» – 20-90 хвилин, коли ви ні на що не відволікаєтесь і повністю сфокусовані на стратегічно важливій задачі.

Створіть свій власний набір міні-звичок, який допоможе вам почуватись енергійними й щасливими за будь-яких обставин. Почніть вже сьогодні і діліться з нами своїми успіхами 😉

Заява Правління Асоціації випускників щодо виборів Президента КМА

03.02.2020 0 comments Maryna Snizhynska

У середу, 5 лютого, відбудуться вибори Президента НаУКМА. Випускники, зокрема представники Правління Асоціації випускників НаУКМА, згідно з законом, не наділені правом голосувати на цих виборах. Тож ми є нейтральною стороною виборчого процесу, але водночас уважно стежимо за ситуацією в університеті, за заявами та діями учасників виборів. Ми також заявляємо про відсутність конфлікту інтересів.

Ми вважаємо, що вибори Президента КМА, передусім, мають бути чесною, спокійною і зваженою дискусією про нинішні виклики та майбутнє університету. Ця дискусія має базуватися на засадах фундаментального аналізу конкретної проблематики КМА, а не на “зрадах” чи “перемогах”.

Ми готові до конструктивної співпраці для вирішення актуальних проблем КМА.

Ми вважаємо, що сучасні реалії вимагають від університетів швидше адаптуватися до мінливого середовища та запозичувати сучасні управлінські практики. Ми підтримуємо ідею Міністерства освіти і науки України, яка знайшла своє відображення у змінах до закону про вищу освіту, щодо запровадження KPI (key performance indicators) для керівників закладів вищої освіти. Ми також наполягаємо на більшій ролі Наглядової Ради в житті університету та надання їй повноважень щодо контролю за виконанням зазначених KPI.

Восени 2019-го року ми узгодили з чинним на той час Президентом КМА Андрієм Мелешевичем, Почесним Президентом КМА В’ячеславом Брюховецьким та Наглядовою Радою КМА проведення незалежного дослідження актуальної проблематики та викликів університету. Для цього ми залучили Київський Міжнародний Інститут Соціології (КМІС), який запропонував провести комплексне дослідження, що включає якісні та кількісні методи аналізу. Ми вже презентували Наглядовій Раді попередній звіт першої частини дослідження, а найближчим часом плануємо проведення другої частини.

Результати цього дослідження та відповідні рекомендації будуть надані
Наглядовій Раді, новому Президенту КМА та в узагальненому вигляді членам
могилянської спільноти.

Ми переконані, що результати цього дослідження будуть корисними для всіх зацікавлених сторін, і вважаємо, що вони мають знайти своє відображення у відповідних KPI для наступного Президента КМА. Ми готові взяти участь у напрацювання таких KPI і надати адекватну підтримку майбутньому Президенту в їх досягненні.

Правління ГО «Асоціація випускників КМА»

Премію ім. Антона Чорного отримала Мар’яна Пиріжок

26.01.2020 0 comments Maryna Snizhynska

Із радістю повідомляємо, що премію Благодійного Фонду ім. Антона Чорного отримала Мар’яна Пиріжок. Нам надзвичайно важливо підтримати Мар’яну, яка працює в Українській спільноті людей з розсіяним склерозом

Мар’яна – випускниця НаУКМА (БП, МП “Політологія”, 2011, 2013), яка привертає увагу до проблем людей, хворих на розсіяний склероз, бере участь у комунікаціях та працює над розвитком системи надання медичних і соціальних послуг пацієнтам.

Ця відзнака є особливою для Фонду, бо вона є першою, кошти на яку зібрані з відсотків депозиту ендавменту. 

Різдвяна вечірка Асоціації. Підбили підсумки року

06.12.2019 0 comments Maryna Snizhynska

5-го грудня в Urban Space 500 відбулася Різдвяна вечірка Асоціації випускників НаУКМА.

За 2019-ий рік Асоціація провела чимало подій та зустрічей, а також прийняла до себе нових членів та членкинь. Вичерпний звіт про діяльність спільноти випускників за рік представив Президент Асоціації Костянтин Пересєдов у відео.

Гліб Козак розповів присутнім про ідею створення Urban Space 500 та про важливість системних та сталих проєктів. Також він нагородив Мар’яну Пиріжок відзнакою Благодійного Фонду ім. Антона Чорного за участь у роботі в Українській спільноті людей з розсіяним склерозом.

Також говорили про роль спільноти в майбутніх виборах Президента НаУКМА, диверсифаціцю інвестицій ендавмент-фонду поза звичайні депозити, про ресурси для членів Асоціації та про залучення проєктного менеджера в Асоціацію.

Як завжди на подіях Асоціації, найважливішою складовою заходу було спілкування між присутніми, для якого і завдяки якому Асоціація так багато досягла за останній час.

Друге засідання Читацького клубу

16.11.2019 0 comments Maryna Snizhynska

12 листопада відбулося друге засідання Читацького клубу НаУКМА, який діє під егідою Асоціації випускників. Тема зустрічі – «10 книжок про державу і суспільство, обов’язкових для українського інтелектуала». Спікерами люб’язно погодилися виступити Антон Мартинов, співвласник видавництва «Наш формат», та Катерина Диса, доцентка кафедри історії НаУКМА, директорка Центру польських та європейських студій ім. Є. Гедройця. Зустріч блискуче промодерував ведучий програми «Свобода слова» на ICTV Вадим Карп’як, завдяки якому обговорення книжок відбулося жваво і з гумором, а присутні отримали велику інтелектуальну насолоду.

Кожен зі спікерів ознайомив присутніх із п’ятьма книжками. На думку Катерини Диси, українським інтелектуалам слід прочитати такі книги: Lynn Hunt “Inventing Human Rights. A History”, Robert Darnton “George Washington’s False Teeth”, Christopher Hayes “Twilight of Elites”, Христя Фріланд “Плутократи. Розквіт глобальних супербагатіїв і занепад всіх інших” та Кеті Карут “Почути травму“.

Антон Мартинов, у свою чергу, порекомендував такі книжки: Айн Ренд “Джерело”, Макс Вебер “Протестантська етика та дух капіталізму” Frédéric Barbier “L’Europe de Gutenberg”, Генрі Форд “Моє життя та робота” та Павло Скоропадський “Спогади“.

Ідеї спікерів стали поштовхом до обміну думками та плідної дискусії, в ході якої присутні розповіли про свої улюблені книжки, які варті уваги широкого загалу.

Перше засідання Читацького клубу НаУКМА: «Державець» Н.Макіавеллі

09.10.2019 2 comments Maryna Snizhynska

1 жовтня у стінах Києво-Могилянської бізнес-школи відбулося перше засідання Читацького клубу НаУКМА. Читацький клуб – це новий формат інтелектуального спілкування для випускників, викладачів та студентів НаУКМА, а також друзів могилянського середовища. Темою обговорення на першій зустрічі клубу став твір Нікколо Мак’явеллі “Державець”.

Дискусія про політичний трактат італійського мислителя зібрала близько трьох десятків учасників. Серед них були й запрошені спікери-alumni: Вадим Карп’як, ведучий програми «Свобода Слова» на телеканалі ICTV, і Тарас Лютий, філософ та письменник. Експерт-міжнародник Євген Плахута розповів про міжнародний і геополітичний контекст описуваних у книзі подій.

На матеріалі “Державця” присутні обговорили окремі питання суспільства, держави, економіки, геополітики; осмислили теперішню політичну ситуацію в Україні та пошукали рецепти розвитку держави. Завершили зустріч дискусією про взаємозв’язок трактату “Державець”, явища макіавеллізму та поняття “реальної політики”.

Бакалаври здобули стипендії ім. Мирослава Осадчука та Асоціації випускників КМА

25.09.2019 0 comments Maryna Snizhynska

У НаУКМА завжди був високий прохідний бал для вступу на бюджет, тому не всі талановиті та вмотивовані абітурієнти могли вступити на безкоштовне навчання в омріяний університет. Щоб допомогти тим, хто прагне вчитися в Могилянці, але не має можливості повністю оплачувати навчання на контрактній основі, було створено стипендію імені Мирослава Осадчука, яка оплачує половину вартості контракту, та Асоціації випускників НаУКМА розміром в 20 тис. грн.

Цьогоріч конкурс на стипендії прововся вперше. Для того, щоб узяти участь у відборі, учасники мали написати мотиваційний лист, а ті, кого відібрала комісія, проходили співбесіду з Президентом асоціації випускників НаУКМА Костянтином Пересєдовим, керівницею напряму роботи з випускниками НаУКМА Наталею Шумковою та представниками студентів Антоном Вагіним та Катериною Русіною.

Стипендії імені Мирослава Осадчука отримали:

 • Ірина Сеник – спеціальність «Політологія»,
 • Тетяна Шендера – спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування»,
 • Катерина Кіщинська – спеціальність «Філологія /Германські мови та літератури»
 • Маргарита Гурова – спеціальність «Комп’ютерні науки».
 • Фінансову підтримку від Асоціації випускників НАУКМА виборола Юлія Котвіцька, спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

Стипендіантки мають низку зобов’язань, виконання яких є умовою своєчасної виплати стипендій упродовж усього періоду навчання на бакалавраті:

 • Сплачувати перші 50% вартості кожного року навчання за контрактом;
 • Мати загальний навчальний рейтинг за результатами осінньої сесії не нижче 86 балів;
 • Брати волонтерську участь у проектах Асоціації та НаУКМА;
 • Дотримуватися умов Корпоративної угоди та положення про академічну доброчесність НаУКМА;
 • Підготувати приватний лист-подяку родині Осадчуків.

Мирослав Осадчук (1923-2016) – українець, родина якого емігрувала до Канади, коли йому було тринадцять. Усе життя він пам’ятав про Україну і заповів віддати частину свого майна на стипендії для студентів НаУКМА та УКУ.

Могилянські випускники в новому уряді

17.09.2019 0 comments Maryna Snizhynska

Цього літа Кабінет Міністрів України та Верховна Рада поповнилися випускниками НаУКМА та Києво-Могилянської бізнес-школи.

Членами Кабінету Міністрів України стали:

Оксана Маркарова (БП, МП «Екологія», 1999) – Міністерка фінансів України.

Зоряна Скалецька (БП «Правознавство», спеціаліст «Правознавство», 2002; викладачка кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА; входила до складу Правління Асоціації випускників НаУКМА) – Міністерка охорони здоров’я України.

Анна Новосад (БП «Політологія», 2011) – Міністерка освіти і науки України.

Юрій Полюхович (МП “Історія”, 2003) – перший заступника Міністра освіти і науки України

Тимофій Милованов (МП «Економічна теорія», 1999) – Міністр економіки України.

Володимир Бородянський (КМБШ) – Міністр культури, молоді та спорту України.

Олексій Гончарук (КМБШ) – Прем’єр-міністр України.

Народними депутатами України IX скликання стали:

Ростислав Павленко (БП «Політологія», 1997).

Юлія Клименко (БП «Економічна теорія», 1997).

Сергій Швець (БП «Культурологія», 1998).

Володимир Цабаль (БП «Економічна теорія», 2005).

Інна Совсун (БП «Політологія», 2005; старша викладачка кафедри політології НаУКМА).

Максим Пашковський (БП, МП «Правознавство», 2006).

Кіра Рудик (БП, МП «Інформаційні управляючі системи та технології», 2008).

Денис Герман (КМБШ, 2009).

Олександра Устінова (БП «Історія», МП «Політологія», 2009).

Галина Янченко (БП «Соціологія», 2009).

Ярослав Юрчишин (МП «Політологія», 2010).

Марина Бардіна (БП, МП «Соціологія», 2016).

Олексій Мовчан (БП «Фінанси та кредит»).

Олена Мошенець (Школа цифрової журналістики).

Галина Михайлюк (доцентка та викладачка кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА).

Очільником Дніпопетровської ОДА став Олександр Бондаренко (“Фінанси”, 2010; член Правління Асоціації випускників НаУКМА).

Вітаємо випускників Могилянки із новими посадами та бажаємо плідної праці на благо України!

KMA Alumni Gathering зібрала однодумців

11.09.2019 0 comments Maryna Snizhynska

20 липня – це не лише один із теплих днів літньої відпустки. Для багатьох випускників Могилянки цей день ознаменував довгоочікувані зустрічі, душевне спілкування і відчуття того, що студентські роки й не закінчувалися. 20-го липня в Bel Etage Music Hall відбулася велика гала-подія «KMA Alumni Gathering».

Спільні цінності – це те, що об’єднує могилянців усіх поколінь, і те, за що кожен випускник має бути вдячним університету. У цьому були переконані усі присутні на події. Розпочалася зустріч промовами Президента Асоціації випускників НаУКМА Костянтина Пересєдова та Президента НаУКМА Андрія Мелишевича. За словами Костянтина Пересєдова, заходи такого формату покликані створити центр, який триматиме навколо себе випускників різних років і спеціальностей і не дасть їм існувати лише в окремих групках. А Андрій Мелишевич підкреслив роль спільноти випускників для розбудови сильного університету. Ця зустріч не могла обійтися і без В’ячеслава Брюховецького, який попередив, що добробут в Україні настане нескоро, але працювати над ним могилянці мусять безустанно.

Продовжився захід інтерактивною панельною дискусією на теми, важливі для самоідентифікації кожного випускника. Хто такі могилянці? Чи це природні союзники по життю завдяки спільним цінностям і ідеалам, чи просто сукупність освічених людей зі спільним минулим і спогадами, які частіше, аніж інші, вдаються до пафосних роздумів про долю країни? Учасниками панельної дискусії були Валерія Казадарова (керівниця відділу стратегічного розвитку НаУКМА), Дмитро Тарабакін (член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також наглядової ради НаУКМА), Юлія Ковалів (Голова Офісу національної інвестиційної ради при Президентові України) та Юлія Клименко (Голова партії «Голос»), а модерувала дискусію Вікторія Сидоренко (директорка з комунікацій на UA: Суспільне мовлення). Гостроти дискусії додавала участь залу. Зійшлися на тому, що Могилянка має багатий потенціал, потужні людські ресурси, але замало фінансування, щоб залучати до навчального процесу новітні технології у достатній кількості.

Під час іншої дискусії відійшли від теми Могилянки і поговорили про те, чим є Україна у глобальному контексті. У цій дискусії участь узяли Тарас Лукачук (СЕО регіону EEMEA компанії «Jacobs Douwe Egberts»), Олеся Островська-Люта (директорка Мистецького Арсеналу), Ірина Литовченко (співзасновниця фонду Таблеточки, генеральна директорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ), а також Юлія Безвершенко (заступниця голови Ради молодих вчених НАН України). Модераторував розмову Андрій Сусленко. Дійшли висновку, що Україна лише стала на шлях побудови міцних і рівноправних політичних взаємозв’язків зі світом, але окремі люди, які є професіоналами у своїй сфері і набули закордоном значного авторитету, роблять дуже багато для позитивного іміджу України.

Гала-подія зібрала в одному залі могилянців різних років випуску. Але всі вони – однодумці, яких об’єднують спільні цінності. Це й усвідомлення своєї ролі в розбудові країни, і чесність, і посилене відчуття відповідальності за свої слова і вчинки. Крім того, Могилянка навчила критично мислити, подарувала багато надійних друзів, з якими можна бізнес будувати і яким можна довірити життя. Ця подія – один із кроків до формування потужної впорядкованої спільноти, яка злагодженими зусиллями своїх учасників змінює світ навколо себе на краще.

Фото з події можете переглянути тут.