Заява Правління Асоціації випускників щодо виборів Президента КМА

03.02.2020 0 comments Maryna Snizhynska Categories Без категорії, Новини НаУКМА

У середу, 5 лютого, відбудуться вибори Президента НаУКМА. Випускники, зокрема представники Правління Асоціації випускників НаУКМА, згідно з законом, не наділені правом голосувати на цих виборах. Тож ми є нейтральною стороною виборчого процесу, але водночас уважно стежимо за ситуацією в університеті, за заявами та діями учасників виборів. Ми також заявляємо про відсутність конфлікту інтересів.

Ми вважаємо, що вибори Президента КМА, передусім, мають бути чесною, спокійною і зваженою дискусією про нинішні виклики та майбутнє університету. Ця дискусія має базуватися на засадах фундаментального аналізу конкретної проблематики КМА, а не на “зрадах” чи “перемогах”.

Ми готові до конструктивної співпраці для вирішення актуальних проблем КМА.

Ми вважаємо, що сучасні реалії вимагають від університетів швидше адаптуватися до мінливого середовища та запозичувати сучасні управлінські практики. Ми підтримуємо ідею Міністерства освіти і науки України, яка знайшла своє відображення у змінах до закону про вищу освіту, щодо запровадження KPI (key performance indicators) для керівників закладів вищої освіти. Ми також наполягаємо на більшій ролі Наглядової Ради в житті університету та надання їй повноважень щодо контролю за виконанням зазначених KPI.

Восени 2019-го року ми узгодили з чинним на той час Президентом КМА Андрієм Мелешевичем, Почесним Президентом КМА В’ячеславом Брюховецьким та Наглядовою Радою КМА проведення незалежного дослідження актуальної проблематики та викликів університету. Для цього ми залучили Київський Міжнародний Інститут Соціології (КМІС), який запропонував провести комплексне дослідження, що включає якісні та кількісні методи аналізу. Ми вже презентували Наглядовій Раді попередній звіт першої частини дослідження, а найближчим часом плануємо проведення другої частини.

Результати цього дослідження та відповідні рекомендації будуть надані
Наглядовій Раді, новому Президенту КМА та в узагальненому вигляді членам
могилянської спільноти.

Ми переконані, що результати цього дослідження будуть корисними для всіх зацікавлених сторін, і вважаємо, що вони мають знайти своє відображення у відповідних KPI для наступного Президента КМА. Ми готові взяти участь у напрацювання таких KPI і надати адекватну підтримку майбутньому Президенту в їх досягненні.

Правління ГО «Асоціація випускників КМА»