Перше засідання Читацького клубу НаУКМА: «Державець» Н.Макіавеллі

1 жовтня у стінах Києво-Могилянської бізнес-школи відбулося перше засідання Читацького клубу НаУКМА. Читацький клуб – це новий формат інтелектуального спілкування для випускників, викладачів та студентів НаУКМА, а також друзів могилянського середовища. Темою обговорення на першій зустрічі клубу став твір Нікколо Мак’явеллі “Державець”.

Дискусія про політичний трактат італійського мислителя зібрала близько трьох десятків учасників. Серед них були й запрошені спікери-alumni: Вадим Карп’як, ведучий програми «Свобода Слова» на телеканалі ICTV, і Тарас Лютий, філософ та письменник. Експерт-міжнародник Євген Плахута розповів про міжнародний і геополітичний контекст описуваних у книзі подій.

На матеріалі “Державця” присутні обговорили окремі питання суспільства, держави, економіки, геополітики; осмислили теперішню політичну ситуацію в Україні та пошукали рецепти розвитку держави. Завершили зустріч дискусією про взаємозв’язок трактату “Державець”, явища макіавеллізму та поняття “реальної політики”.