Як могилянцю вижити в кризу? Онлайн майстер-клас від Ваче Давтяна

22.06.2020 0 comments Maryna Snizhynska Categories ПодіїTags

17 квітня Ваче Давтян провів онлайн майстер-клас для Асоціації випускників НаУКМА «Антистрес. Як могилянцю вижити в кризу».

Ваче Давтян в бізнесі близько тридцяти років. За цей час він пережив п’ять криз і вигорання. А також створив 3 успішні компанії: «Промкабель-Електрика», «Пан Електро» та «LeaderWay». Останню створив разом із випускницею Могилянки 2009 року – Галиною Будинкевич. Також Ваче – давній друг Могилянки. Він неодноразово виступав в Академії як запрошений лектор і навіть отримав від вдячних студентів «Кришталевого Сковороду».

Під час майстер-класу Ваче поділився своїм досвідом боротьби з вигоранням, розповів про чотири типи енергії та способи її поновлення. Людина вигорає, коли витрачає більше енергії, ніж отримує, коли не заряджає свої внутрішні батарейки. Також причинами вигорання можуть стати:

  1. Висока тривожність.
  2. Перфекціонізм.
  3. Багатозадачність.
  4. Робота без перерв.
  5. Шкідливі звички.

Наслідками вигорання є втрата працездатності, хвороби серця і шлунку, розлад сну, агресія, конфлікти, тривога, апатія, алкоголізму та наркоманії, а також депресії.

Щоб запобігти вигоранню, треба вчасно поновлювати запаси 4 типів енергії:

  1. Духовна енергія: «Для чого я живу», «Яку користь я приношу людям?», «В чому сенс моєї роботи», «Що робить мене по-справжньому щасливим/щасливою?» Місія Ваче: «Україна – успішна країна щасливих людей».
  2. Інтелектуальна енергія: що каже Кант, Екзюпері і Харарі про світ майбутнього. В чому причина економічної і екзистенційної кризи. Ставте собі глибокі питання і шукайте відповіді в книгах. Читайте хоча б 1 сторінку в день, щоб наситити мозок, і розвивайте нові навички кожні 45-60 днів. Список 55 кращих книг з 2500 прочитаних Ваче дивіться тут.
  3. Емоційна енергія: «Що робити, коли все дратує», «Чому моя внутрішня “мавпочка” повністю керує мною в стресовій ситуації?» У цей непростий час Ваче радить чесно виписувати свої страхи, прописувати план дій для різних сценаріїв розвитку подій. Також варто вести щоденник вдячності і записувати в 21:00, що хорошого сьогодні сталося: що хорошого було у сьогоднішніх факапах, який новий досвід я отримав_ла. Медитувати хоча б 2-3 хвилини разом з Ваче можна тут.
  4. Фізична енергія: «Коли я востаннє ходив_ла на пробіжку?», «Що мене драйвить і дає тонус?» Причиною занепаду сил може бути низка хвороб, для виявлення яких варто пройти медичне обстеження. Щоби бути в тонусі, вашому тілу потрібні здоровий сон, контрасний душ, зарядка, біг, йога.

Також на майстер-класі говорили про те, як позбутися прокрастинації. Ваче радить «їсти слона шматочками», тобто почати з тієї дрібної справи, яка не лякає внутрішню «мавпочку». Робити це добре в «золоту годину» – 20-90 хвилин, коли ви ні на що не відволікаєтесь і повністю сфокусовані на стратегічно важливій задачі.

Створіть свій власний набір міні-звичок, який допоможе вам почуватись енергійними й щасливими за будь-яких обставин. Почніть вже сьогодні і діліться з нами своїми успіхами 😉